PRO UCHAZEČE

Naší prioritou je individuální přístup – vážíme si Vašeho zájmu o naše pozice.

Hledáte po dlouhé době zaměstnání a nevíte jak na to? Jste absolvent a teprve se začínáte rozhlížet na trhu práce? Hledáte nové příležitosti na pracovním trhu?

Na stránkách pro Vás uvádíme alespoň základní rady, kterými je dobré se při hledání nového zaměstnání řídit.

JAK NAPSAT ŽIVOTOPIS:

Správně napsaný životopis je vstupenkou na případný pohovor.  Životopis by měl být  stručný a výstižný. Tytam jsou doby, kdy se životopis psal formou povídky, v současné době je to zcela mimo realitu.

V životopisu není potřeba uvádět údaje o rodině ani vkládat fotografii. Určitě budete raději, když potenciálního zaměstnavatele zaujmou Vaše zkušenosti a nikoliv to, jak vypadáte. Pokud do životopisu fotografii opravdu vložit chcete, vždycky to musí být foto profesionální, pasového formátu, nikoliv momentka, která Vás zachycuje na pláži.

Životopis musí být přehledný a musí mít jasnou strukturu, která zachycuje Vaši praxi, vzdělání, jazykové znalosti, další dovednosti a kontaktní údaje.  Pracovní historii seřaďte sestupně od současného zaměstnání až po ta bývalá.

K životopisu je dobré přiložit stručný motivační dopis, který bude vystihovat, co Vás na nabízené pozici zaujalo a které Vaše zkušenosti jsou v souvislosti s touto pozicí relevantní. Pokud je možné, uveďte i kontakty na možné ověření referencí.

JAK SE PŘIPRAVIT NA POHOVOR:

Pokud jdete na pohovor do personální agentury:

Vhodně se oblečte a upravte. Pokud se hlásíte na manažerskou pozici, nechoďte do agentury v odrbaných džínách a propocené košili. Připravte si, nakolik Vaše zkušenosti korespondují s nabízenou pozicí. Připravte se na otázky, které v agentuře určitě padnou, tzn., co umím, co můžu potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout, v čem jsem dobrý, v čem jsem lepší než ostatní, proč odcházím od současného zaměstnavatele, eventuálně proč tak často střídám zaměstnání, jaké požaduji finanční ohodnocení, v neposlední řadě kdy můžu nastoupit.  Připravte si také otázky, na které se budete chtít zeptat, nevypadá dobře, když po vybídnutí pracně tápete a na nic se nezeptáte. Na co se rozhodně nemáte ptát? Otázky typu kolik budu mít nároku na dovolenou a stravenek a penzijního připojištění nepokládejte hned na začátku, nechte si to až na druhé kolo, když vycítíte, že je o Vás zájem a že se to v ten okamžik hodí.

Pokud jdete na pohovor do firmy:

Zjistěte si o firmě co nejvíce informací, tzn. informace o historii firmy, produktech, službách, managementu společnosti, nabízených pozicích, buďte co nejvíce v obraze. Na otázku: „Proč jste si vybral/la právě naši firmu?“. Neodpovídejte ve stylu: „Protože nabízíte jedinou vhodnou pozici široko daleko“. I kdyby to byla pravda, připravte si dopředu jinou vhodnou odpověď, protože tato otázka padne zcela určitě. A opět platí výše uvedené – vhodné oblečení, otázky na bonusy a benefity až nakonec, a to pouze tehdy, pokud to bude vhodné se zeptat.

Na závěr poděkujte za čas, který Vám věnovali a projevte svůj zájem. Opět vhodnou formou, pokud vycítíte, že je na to prostor.

Kontaktni_formular_button